KULTUURIPEALINNAS HAKKAB TAEVAST TÄHTI LANGEMA

10. augustil toimub Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis introspektiivne elamuskontsert „Mida tähed sinust mõtlevad?“. Sündmus toob publikuni lühiloengu taevakehadest ja vaatemängulise rännaku tähistaevast.

Elamuskontsert viib osalejad õhtu jooksul audiovisuaalsele rännakule, silmaringi avardavale lühiloengule ja about : riveri elektroonilise muusika kontserdile. Kontsert pakub võimalust kogeda teaduse, visuaalse kunsti ja muusika sümbioosi.

„Sündmust kureerides oleme lähtunud ellujäämise kunstidest. Elamuskontsert loob sobiliku mängumaa märkamaks eri keskkondi – olgu need siis igaühe mõttemaastikud või tähistaevas,“ ütles festivali kunstiline juht Tristan Rebane. „Kultuuripealinna südames asuv Tartu Observatioorium on ideaalne paik, mis inspireerib võtma hetke hingetõmbeks ja võimaldab rännata nii tähtede kui mõtete radadel.“

Kontserdi peaesinejaks on isa-poja, Oleg ja Ervin Ivanovi duo about : river, kelle elektroakustiline helikeel loob täiusliku atmosfääri, kus lasta vabaks oma mõtted ning viia need helimaastike saatel sütitavale rännakule. Nende looming on autentne ja inspireeriv, mis võimaldab publikul osa saada millestki unikaalsest ja meeldejäävast.

Elamuskontserti „Mida tähed sinust mõtlevad?“ korraldab loovagentuur Inwards Creative. Sündmus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Piletid on müügil Piletilevis https://www.piletilevi.ee/est/piletid/varia/mida-tahed-sinust-motlevad-407496/

https://tartu2024.ee/programm/mida-tahed-sinust-motlevad

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *