Tartus toimub Inwards Festival

Sel sügisel, 4. novembril leiab Tartus aset elektroonilisele muusikale pühendatud Inwards Festival, mis kulmineerub elamuskontserdiga Tartu Jaani kirikus. 

Ürituse programm on koostatud lineaarselt, st et tegevused on planeeritud üksteist toetama ja võimaldavad külalistel võtta sellest maksimumi. Festivali korraldajate sõnul on lõppeesmärk teha sündmus, mis pakub inimestele võimalust sügavaks sissevaateks ning elektroonilise muusika absoluutseks nautimiseks.

“Inwards festivaliga loodame pakkuda inimestele mitmetahulist üritust, kus nad saavad olla osa ja väljendada ennast eri viisidel. Olgu see ümberhäälestav audiorännak läbi Toomemäe, mis viib võimsa kontserdini kirikus, huvitav vestlusring või hoopiski elav järelpidu, kus täiehingeliselt tantsida, usume, et toome lauale midagi omapärast ja erilist,” ütles festivali kohta kunstiline juht Tristan Rebane. “Oleme elevil, et näha kuidas see kõik meil õnnestub, kuna katsetame uudse formaadiga,” lisas Rebane. 

Kaasaegsele elektroonilisele muusikale ja audiovisuaalsele kunstile keskendunud Inwards Festival toimub esimest korda aastal 2022 ning teist korda aastal 2024, kui üritus on kolmepäevane. Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kultuuripealinna põhiprogrammist.

Terviklik programm kuulutatakse välja septembris.